Způsobuje nebo léčí masturbace úzkost?

Masturbace je běžná sexuální aktivita. Je to přirozený a zdravý způsob, jak mnoho lidí zkoumá své tělo a nachází potěšení. Někteří jedinci však mají v důsledku masturbace problémy s duševním zdravím, jako jsou pocity úzkosti, viny nebo jiné poruchy nálady.

Čtěte dále, abyste se dozvěděli více o tom, proč někteří lidé pociťují úzkost v důsledku masturbace a co můžete udělat, abyste tyto pocity zmírnili nebo odstranili.

 

Proč může masturbace způsobit úzkost

U některých jedinců všechny sexuální touhy nebo zájmy vyvolávají úzkost. Můžete zažít pocity obav nebo znepokojení, když se cítíte vzrušení nebo když se účastníte sexuálních aktivit.

Jedna studie zjistila, že mladší muži masturbují s nejvyšší frekvencí. Kromě toho studie zjistila, že muži, kteří nejčastěji masturbovali, měli vyšší úroveň úzkosti. Muži, kteří zažili nejvyšší pocit viny při masturbaci, měli také nejvyšší míru úzkosti.

Úzkost z masturbace může pramenit z pocitu viny. Pocity viny spojené s masturbací mohou být spojeny s duchovními, kulturními nebo náboženskými názory, které mohou masturbaci považovat za nemorální nebo „špinavou”. Úzkost může nakonec způsobit několik problémů, včetně sexuální dysfunkce.

Úzkost může také souviset pouze s určitým druhem nebo stylem sexuální stimulace. Jinými slovy, masturbace může vyvolat úzkost, ale pohlavní styk nemusí. Sebe potěšující aspekt masturbace z ni činí pro některé lidi tabu.

Výhody masturbace

Zatímco masturbace může u některých lidí způsobit úzkost, tak podle jedné studie, jiní lidé masturbují jako způsob, jak zmírnit napětí a úzkost. Jen málo studií však zkoumalo souvislost mezi sebeuspokojením, včetně masturbace, a úzkostí.

Neoficiální zprávy, stejně jako studie o pohlavním styku, naznačují, že masturbace má některé užitečné výhody.

Masturbace může:

pomoct vám uvolnit se
uvolnit sexuální napětí
snížit stres
zlepšit vaši náladu
zlepšit spánek
pomoct vám mít lepší sex
pomoct vám cítit větší potěšení
umožní vám lépe porozumět tomu, jak chápat své tělo,
co potřebuje a chce
uvolnit křeče

Vedlejší účinky masturbace

Masturbace nezpůsobuje fyzické vedlejší účinky. Také to není škodlivé pro vaše tělo, pokud nepoužíváte příliš velkou sílu nebo nevyvíjíte příliš velký tlak.

Masturbace a pocity viny nebo úzkosti nebyly přímo studovány. Potenciální negativní vedlejší účinky masturbace pocházejí z neoficiálních zpráv a omezeného výzkumu.

Mezi nejčastější vedlejší účinky masturbace patří:

Vina. Kulturní, osobní nebo náboženské nařízení nebo doktríny, které mohou ovlivnit váš pohled na masturbaci. V některých filozofiích je masturbace špatná nebo nemorální. To může vést k pocitům viny.

Závislost. Někteří lidé, kteří často masturbují, uvádějí, že je pro ně obtížné přestat nebo snížit její frekvenci. Nadměrná masturbace může začít ovlivňovat vaši náladu, stejně jako vaše každodenní sexuální fungování.

Jaká je rada

Masturbace je zdravá a zábavná činnost. Ve skutečnosti je to základní kámen mnoha sexuálních chování. Pokud pociťujete vinu nebo úzkost, protože masturbujete, promluvte si o svých pocitech s odborníkem. Váš lékař může být dobrým zdrojem. Můžeme vám také doporučit jít k terapeutovi nebo psychiatrovi. Tito poskytovatelé duševní péče se specializují na diskuse o sexuálním zdraví. Budou vám schopni pomoci propracovat vaše pocity a získat zdravější pohled na vlastní potěšení.

Zvládání úzkosti vyvolané masturbací

Pokud pociťujete vinu nebo úzkost kvůli masturbaci, možná budete potřebovat pomoc s přetrénováním svých myšlenek souvisejících s touto praxí. Tyto tipy vám mohou pomoci získat pozitivní zkušenosti s masturbací:

Hledejte potvrzení. Lékař nebo terapeut vám potvrdí, že masturbace je přirozená, zdravá a typická.

Čelte svému strachu. Zeptejte se sami sebe, odkud pochází zdroj úzkosti. Může to být důsledek náboženských názorů. Může to být také dojem, který jste převzali z kulturních odkazů. Terapeut vám může pomoci identifikovat tuto příčinu, řešit ji a odstranit ji.

Odpočiňte si. Masturbace, která vede k úzkosti, nemusí být příjemná. Překonejte úzkost tím, že zažijete masturbaci jako zábavnou a zdravou činnost.

Přiveďte partnera. Masturbace sama o sobě může být zpočátku příliš příjemná. Začněte tím, že požádáte svého partnera, aby zavedl masturbaci jako součást předehry nebo jako součást pohlavního styku. To vám může pomoci cítit se pohodlněji a může to snížit úzkost, když hrajete sólo.

Budujte větší porozumění. Vědomí, že masturbace je normální, vám může pomoci ji přijmout. To může zabránit úzkosti a zmírnit další problémy s duševním zdravím, které se mohou objevit.

Co si z toho vzít

Masturbace je normální činnost. Je to také bezpečný způsob, jak prozkoumat své tělo, cítit potěšení a zmírnit sexuální napětí. Pokud vám masturbace způsobuje úzkost, promluvte si s odborníkem o pocitech, které při masturbaci zažíváte. Společně můžete pracovat na tom, abyste těmto myšlenkám zabránili. Můžete se také naučit mít pozitivní a zdravé zážitky z masturbace.

V článku jsme si také řekli, že někteří lidé zažívají pocity viny a úzkosti, když masturbují, ale při pohlavním styku to tak není. Kde ale sehnat partnera, když třeba žádného nemáte? K tomu můžou posloužit sexuální pomůcky. Muži můžou vyzkoušet jak se cítí, když masturbují s 3D masturbační pomůckou dělanou podle předlohy sexy dívky. Ženy zase můžou vyzkoušet masturbátor s až třiceti funkcemi, kde si každá najde tu svou nejpříjemnější vibraci. Nebojte se testovat a experimentovat.

Zdroj: vipnoviny.cz

Zpět do obchodu