6 typů orgasmů a jak mít jeden (nebo více!)

girl-g7ef53f115_1920 (1)

Hodně se mluví o Velkém Orgasmu. A z dobrého důvodu: Může vám umožnit zažít velké potěšení.

Ale co je to vlastně orgasmus? Jsou všechny orgasmy stejné? A jak poznáte, kde v těle probíhá orgasmus? Níže na tyto a další otázky odpovídají sexuální pedagogové.

 

Důvěřujte nám. S pomocí tohoto průvodce můžete získat Velký Orgasmus, který si zasloužíte, od ohňostrojů vzrušení až po klidné "óh můj bože".

Co je to vlastně orgasmus?

„Neexistuje jednotná a široce dohodnutá definice orgasmu,“ říká Caitlin V. Nealová, rezidentní sexuoložka společnosti Royal pro sexuální hygienu a péči o tělo.

„Jednou z provozních definic orgasmu je, že jde o příjemné uvolnění sexuálního napětí,“ říká.

Orgasmus, známý také jako vyvrcholení nebo ejakulace, je někdy definován jako čtvrtá fáze sexuálního setkání s fázemi očekávání, vzrušení a postup na plošinu. (Toto je známé jako cyklus sexuální odezvy).

Orgasmus je často charakterizován řadou fyzických pocitů, včetně:

  • nedobrovolné uvolnění svalového napětí
  • série svalových kontrakcí
  • verbální a sluchové výstupy potěšení
  • zvýšená srdeční a dechová frekvence

Ale ne každý prožívá sex a orgasmus stejným způsobem.

Co je myšleno „druhy“ orgasmů?

Mnoho hledačů potěšení řekne, že zažívají různé typy orgasmů v závislosti na tom, která část (části) jejich těla je stimulována.

A většina sexuálních pedagogů souhlasí s tím, že orgasmy přicházejí v různých délkách, intenzitách a celkové kvalitě.

Ale jde o to: Bez ohledu na to, jak jsou kategorizovány, je často obtížné rozeznat, jaký typ orgasmu zažíváte, když ho máte.

Podle dlouholeté sexuální vychovatelky Searah Deysachové, majitelky společnosti Early to Bed, společnosti vyrábějící produkty pro potěšení v Chicagu, Illinois, které se dodávají do celého světa, je to proto, že anatomické struktury, které mohou vést k orgasmu, jsou často propletené a těžko rozlišitelné.

"Někdo může mít orgasmus ze stimulace přední stěny pochvy (bod G) nebo mít orgasmus ze stimulace vnější části klitorisu, ale nakonec všechny tyto orgasmy pocházejí ze stejného místa," říká. (Věděli jste, že bod G je ve skutečnosti místo, kde klitorisy obepínají vaginální kanál?).

Závěr: Ne každý orgasmus budete cítit stejně. A dotýkání se různých erotogenních zón může mít za následek různě kvalitní orgasmy.

Tělo vám může přinášet radost a vzrušovat vás, pokud se rozhodnete prozkoumat všechny různé druhy pocitů. Potom můžete mít radost z přemýšlení o různých typech orgasmů.

Ale jako obecné pravidlo Deysachová varuje před přílišným upřesněním ohledně „typu“ orgasmů, které zažíváte. "Místo toho bych povzbuzoval lidi, aby byli nadšení z jakéhokoli orgasmu a druhu potěšení."

Vysvětlení šesti druhů orgasmů

Konec konců, orgasmus je orgasmus je orgasmus.

Ale (!), pokud máte zájem plně prozkoumat potenciál potěšení svého těla v plném rozsahu, můžete zkusit stimulovat širší rozsah částí těla. Každá část těla může vytvořit specifický orgasmický pocit, i když se budou u jednotlivých osob lišit.

I když najdete stránky hlásící, že existuje někde od 12 různých typů orgasmů až po pouze 1, rozhodli jsme se zúžit seznam pouze na 6.

Podívejte se na níže uvedené definice, abyste přesně pochopili, jak by mohlo vypadat šest různých typů šťastných konců.

Typy orgasmu a jaký to může být pocit

Klitorální: Tyto orgasmy můžete často cítit na povrchu těla, jako brnění na kůži a v mozku.

Vaginální: Tyto orgasmy jsou hlubší v těle a jsou obvykle doprovázeny pulzacemi stěn poševního kanálu. Když je bod G – specifický bod asi 2 palce uvnitř přední vaginální stěny – stimulován, může to vést k ejakulaci.

Anální: Během análního orgasmu budou svalové kontrakce, které pociťujete, primárně probíhat v análním kanálu a kolem análního svěrače. (A ne uvnitř vagíny).

Kombinované nebo smíšené: Když jsou vagína a klitoris stimulovány současně, má to tendenci vést k výbušnějšímu orgasmu. Někdy jsou tyto kombinované orgasmy doprovázeny chvěním a třesem celého těla.

Erotogenní: Stimulace méně známých erotogenních částí těla (uši, bradavky, krk, lokty, kolena atd.) může způsobit příjemné uvolnění při líbání a hraní si s těmito částmi těla. Někteří lidé popisují orgasmus, který následuje, jako více celotělový ve srovnání s jinými druhy orgasmů.

Křečovité: Křečovité orgasmy jsou orgasmy, které vedou k tomu, že se svaly pánevního dna dostávají do křečí znovu a znovu a znovu opravdu rychle. K těmto orgasmům obvykle dochází po dlouhém nahromadění sexuální energie. V léčbě poruch křečovitého orgasmu má proto své místo jak pravidelné autoerotické a nekoitální dráždění pohlavních orgánů ženy, tak cvičení síly svalů pánevního dna.

Orgasmus je trochu jako vaření. Stejně jako budete potřebovat trochu odlišné ingredience pro různé typy receptů, budete potřebovat i trochu jiné nástroje a doteky pro různé druhy orgasmů.

Níže jsou uvedeny tipy, jak prozkoumat různé typy orgasmů.

Pamatujte, že experimentování a dosažení orgasmu nevyžaduje partnera. Potěšení není na ničem závislé a vy také ne – čím lépe znáte svůj rytmus s prsty a hračkami, tím rychleji můžete partnera naučit, jak má s vámi tančit tango.

Jak prozkoumat klitorální orgasmus

Klitoris je senzační bod bohatý na nervy.

Vnější část klitorisu vykukuje ze špičky vulvy a je často zakryta kapucí.

Jedním z nejlepších způsobů, jak stimulovat vnější část klitorisu, je jemné tření prsty, dlaní nebo jazykem dopředu a dozadu nebo krouživými pohyby.

Vnitřní část klitorisu není vidět, ale může být stimulována vnitřním vaginálním nebo análním tlakem.

Kroky k dosažení klitorálního orgasmu

Jakmile vulva začne vlhnout – nebo poté, co přidáte lubrikant, protože ne všechny vagíny vlhnou samy od sebe – použijte rychlejší a silnější tlak v opakovaném pohybu.

Završte tento pohyb silným tlakem, protože orgasmus začíná pocit zesilovat. Pokud je klitoris příliš citlivý, trochu ustupte.

Pokud je to dostačující k tomu, abyste se dostali do konce, je to skvělé! Ale nebojte se, pokud to ještě není všechno a konec.

Jak prozkoumat orgasmus z vaginální penetrace

Jen tak mimochodem: Vaginální orgasmy mohou být opravdu příjemné pro lidi, kteří je mohou mít.

Ale kulturní přesvědčení, že vaginální orgasmus je lepší než jakýkoli jiný druh orgasmu, je absolutní kravina! Neexistuje žádná hierarchie orgasmu.

Kroky k dosažení vaginálního orgasmu

Až budete vzrušení a dostatečně namazaní, abyste mohli proniknout, zkuste si do vaginálního kanálu vložit prst, penis nebo robertka.

Nakloňte předmět nebo část těla, která provádí penetraci, směrem k pupku a udělejte pohyb „pojď sem“. To může stimulovat bod G a některým lidem to dělá dobře.

Prozkoumejte použití různých tlaků podél tohoto aktivního bodu, dokud nenajdete tlak, který vám bude vyhovovat.

Opakujte pohyby, u kterých se cítíte dobře, aby se nahromadily pocity.

Jak prozkoumat anální orgasmus

Anální orgasmus je něco, co může mít kdokoli, ale co způsobuje orgasmus, který se liší mezi lidmi s penisy (muži) a lidmi s vulvami (ženami).

U mužů může anální penetrace stimulovat prostatu, což je nervově hustá erotogenní zóna, která je analogická bodu G.

U žen může anální penetrace stimulovat klitoris, stejně jako bod A nebo G.

Kroky k análnímu orgasmu

Začněte třením vnější strany análního otvoru prstem nebo jazykem a zároveň stimulujte přední genitálie.

Dále si anální kanál navykněte na pronikání lubrikantem a prstem.

Klíčová pomůcka: Lubrikant. Zadečky přirozeně neprodukují lubrikant a tkáně v análním kanálu jsou velmi jemné, což znamená, že oblast je velmi náchylná k mikrotrhlinám, když je nedostatečná lubrikace.

Experimentujte s klepáním, kroužením a tlakem na zeď.

Jak prozkoumat kombinovaný nebo smíšený orgasmus

Chcete-li dosáhnout kombinovaného orgasmu, kombinujte klitorisální a vaginální stimulaci současně, buď v paralelních nebo opačných rytmech - podle toho, co je pro vás nebo vašeho partnera nejlepší.

Kombinace stimulace klitorisu s vaginální stimulací je také nejběžnějším způsobem, jak někomu pomoci při stříkání.

Tip pro profesionály: Počkejte, až se příjemce důkladně vzruší, než přidáte penetrativní hru.

Jak prozkoumat orgasmus erotogenní zóny

Orgasmy v erotogenních zónách se dosahují výhradně pomocí mnoha experimentů.

Můžete být schopni dosáhnout orgasmu z polibků na krku, zuby na bradavkách nebo prsty na vnitřní straně loktů.

Nejlepší způsob, jak najít své erotogenní zóny, je použít pírko nebo jiný lehký vnější předmět a poznamenat si, kde cítíte největší potěšení.

Pokud to nezvládnou samotné rty a prsty, můžete zkusit začlenit sexuální hračky, jako je Wartenbergovo kolečko, pírko nebo střapec.

Co způsobuje orgasmus?

"Orgasmus je způsoben nahromaděním napětí v nervových buňkách," vysvětluje Nealová. Když se toto napětí uvolní, můžete zažít orgasmus.

"Můžete si myslet, že orgasmus je způsoben nesmírným množstvím potěšení v nervových zakončeních, které dosáhlo bodu zaplavení," říká.

„Ženský“ orgasmus vs. „mužský“ orgasmus

Zajímá vás, jaké jsou rozdíly mezi orgasmy, které může mít majitelka vagíny a majitelka penisu?

Méně, než byste  si mohli myslet, podle Nealové. "Všechny orgasmy jsou podobné a všechny orgasmy se mírně liší," říká.

Vaginální orgasmus obvykle trvá déle (přibližně 20 až 35 sekund) než orgasmus majitele penisu (obvykle méně než 15 sekund).

Nealová dodává, že je důležité si uvědomit, že ejakulace a orgasmus jsou odlišné.

"Mužský orgasmus a mužská ejakulace jsou dva různé biologické procesy, které nemusí probíhat současně," říká. "Mnoho majitelů penisů je schopno dosáhnout orgasmu bez ejakulace a hlásí, že tyto orgasmy jsou podobné orgasmům, které má majitelka vagíny."

Nejdůležitější složka pro orgasmus: Komunikace

Komunikace? Spíše napojení!

V každém druhu sexuální hry je komunikace klíčová. Nejen, že vám komunikace umožňuje žádat o trvalý souhlas (požadovaný zákonem!), ale také říct partnerovi, co chcete, jak a kde, a to je nejlepší způsob, jak zajistit maximální potěšení.

Pamatujte, že sexuální partner není čtenář myšlenek, i když byste to možná chtěli.

Váš krok: mluvte, mluvte a pak ještě mluvte.

Sečteno a podtrženo

Výše uvedená vysvětlení orgasmu jsou skvělými výchozími body, ale sex nemá manuál. Proto je v tuto chvíli naprosto klíčové prozkoumávat a učit se, co vaše tělo miluje (a nemiluje).

A pamatujte: Ne každý sex vyžaduje orgasmus a orgasmy neznamenají, že je sex skvělý.

Těla jsou různá. Radost je jiná. Orgasmy jsou různé. A cesta, kterou se tam dostanete, je celá o experimentování, komunikaci a zkoušení nových věcí. Dovolte si nasávat pocity slasti stejně nebo dokonce více než vyvrcholení.

Zdroj: vipnoviny.cz

Zpět do obchodu